Alışkanlıklar değişti. Artık evde terlik giyilmiyor

Son dönemlerde yapılan anketlere göre artık evde terlik giyilmiyor. Eskiden beri alışkanlık haline gelen ve taşa basma soğuk alırsın terliğini giy, üşütme gibi söylemler yerini yeni nesil terliklere bıraktı. Şimdilerde panduflar ve ev botları var.

Bu konuda üretim yapan büyük firmalardan biri, yılda 2 milyon adet sattıklarını açıklarken hedeflerinin 12 milyon çift olduğunu belirtti. Çok rahat ve şık olan ev botlarının yanı sıra özellikle hayvanlı panduflar kış aylarında sıcak tuttukları için tercih edilirlerken hem çocuklar hemde büyükler için dikkat çeken modeller arasında minnie mouse ve şirinler grupları da var. Şirinler grubunda Şirin baba panduf, Gözlüklü şirin panduf, Şirine panduf gibi seçenekler küçüklerin ayağına olduğu kadar bayan ve erkek büyük grupları içinde HerAdimda.com da satışa sunulmuş durumda.

Panduflar halk arasında pandif diyede adlandırılırken çeşitli hayvan figürleri ile yapılış olmaları onlara estetik katıyor. Bu ürünler evlere girmişken eski tip terlikler sadece misafir terliği olarak adlandırılmaya başlandı. Ev botları ise daha çok erkeklerin tercihleri arasında. Fiyatları 15 liradan 100 liraya kadar satışa sunulan Twigy panduf ve ev botlarına internetten ve mağazalardan kolayca ulaşılabiliyor.

Eskilerden günümüze gelen örme patiklerde yeni grupta yerini aldı. Modeller arasında kışı ve eskileri hatırlatan bir çok örme patik ve ev botu da yer alıyor. 

twigy pandufları

Heradimda.com Online Terlik Merkezi © 2017
Altyapı: OpenCart-TR