Ayak rahatsızlıkları başa bela

Ayak rahatsızlıklarını doğru ayakkabı tercihi ile önlemek mümkün !!!

 

Yapılan araştırmalar sonucunda günümüzde her  9 kişiden 4 ünde ayak rahatsızlığı meydana geldiğini çıkarmıştır. Ancak ayakta oluşabilecek rahatsızlıkları cerrahi müdahale yerine doğru ayakkabı tercihleri ile de önlemek mümkün.

 

Günümüzde en çok rastlanan ayak rahatsızlıkları topuk dikeni, ayak baş parmağında kemik çıkması ve yamulma, ayak parmaklarında kıvrılmalar, nasırlaşmalar ve tırnak batmasıdır. Bu tip ayak rahatsızlıkları yaşayan kişilerin mutlaka bir uzmana danıştıktan sonra ayakkabı tercihlerini de doğru şekilde yapmaları gerektiğini belirten www.heradimda. com kurucu ortağı Banu Kaya, doğru ayakkabı ile rahatsızlıkların önlenebileceğini belirtti.

 

-          Özellikle bebeklerde ve çocuklarda ayakkabıya dikkat !

 

Kaya; ayak sağlığının korunması için ilk şartın ayak yapısına göre ayakkabı tercih edilmesi gerektiğini belirtirken, aynı zamanda ayağında rahatsızlık  bulunan kişilerin de bu durumu göz önünde bulundurarak ayakkabı tercihlerini yapmaları gerektiğini belirtti.

 

Aynı zamanda, bebeklerde ve gelişme çağında olan çocuklarda kullanılan ayakkabıların önemine dikkati çeken heradimda.com kurucu ortağı Banu Kaya; ''Ebeveynler çocuklarına ayakkabı alırken ilk önce görüntüsüne daha sonra ise ayakkabının olup olmadığına bakıyor, aslında ilk dikkat edilmesi gereken ayakkabının tabanıdır. Çocukluktan gelen yanlış kullanım ayakkabılar nedeniyle kişiler daha ileri yaşlarında ciddi ayak problemleri yaşayabiliyorlar. Biz heradimda.com ailesi olarak  ürün yelpazemizi oluştururken  çeşitli ayak yapılarını gözden geçirerek oluşturuyoruz, çünkü sağlıksız   bir ayakkabı müşterinizde ayak rahatsızlığına yol açarak onun hayatında olumsuz yönde bir iz bırakabilir. Bu nedenle sattığımız ürün parmak arası terlik ya da topuklu ayakkabı bile olmuş olsa bunun müşteriye ortopedik bir ayakkabı rahatlığını sağlamasına özen gösteriyoruz.'' dedi.

 

 

 

Heradimda.com Online Terlik Merkezi © 2018
Altyapı: OpenCart-TR