Terliği zincir haline getirdi

1988’de kurulan Terteks, Twigy markasıyla bir terlik zinciri kurdu. Firmanın sahibi Sinan Öncel, “Türkiye genelinde 27 mağaza ve 750 satış noktasıyla çalışma gösteriyoruz” diye belirtti 1988 senesinde ithalat ve pazarlama kuruluşu olarak kurulan Terteks, terliği bir zincir haline getirdi. Twigy'nin Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, 2000'li yılların başında kendi koleksiyonlarını ve Twigy markasını oluşturarak terlik algısını değiştirdiklerini belirtti .

Bu değişimde 2002'de dünya 3'üncüsü olan Milli Takım'ın da çok büyük payı olduğunu ifade eden Öncel, "Türkiye'yi ilk defa o sene lisanslı taraftar ürünleriyle tanıştırdık. Terlik, genel olarak ayakkabının arkasında yan ürün gibi algılanırken, marka derinliği olan ' anne ürün' noktasına geldi. 1990-2000 kapital birikimiyle geçerken, akabinda hem pazarlama hem de markalaşmaya ağırlık verdik" diye belirtti . 5 yıldır organize perakendeye odaklandıklarını ifade eden Öncel, önümüzdeki zamanda sosyal medya aracılığıyla internetten satışa ağırlık vereceklerini de açıkladı.

E-TİCARET ARTACAK
Twigy, Türkiye genelinde halen 27 mağaza ve 750 satış noktasında hizmet veriyor. E-ticarette çok büyük potansiyel olduğunu açıklayan Öncel, "Geleneksel kanalda hızlı büyümemize devam edeceğiz. Perakende, hiç kuşkusuz Türkiye'de en hızlı büyüyen sektörlerin başında geliyor. Modern ve organize bir yapılanma ile kayıtlı ekonomiye çok büyük katkı mümkün kılan perakende sektörünün temsilcisi Birleşmiş Markalar Derneği'nin 2014 verilerine göre sektör, 68 bin satış noktası, 3. dokuz milyon metrekare mağaza alanı ve 375 bin kişilik satış ve üretim kadrosuna ulaştı. Bu büyüklüğü yönetebilmek için firmaların kurumsallaşma süreçleri sürat kazandı. Yurtdışı operasyonlarına ağırlık verildi" diye belirtti . Bugün yurtdışında 3 bine yakın Türk hazır giyim mağazası bulunduğuna tüm dikkatleri üzerinde toplayan Öncel, temsil edilen ciro rakamının ise 42 milyar dolar olduğuna vurgu yaptı. Öncel, "Artık Türk firmaları kendi alanında dünya ve Avrupa ölçeğinde hedef koyuyor" diye açıkladı .

CESARET VE BİLGİ BİRİKİMİMİZ VAR
Sinan Öncel Ukrayna, Rusya, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'daki istikrarsız yer ve gümrük engellemelerinin Türkiye'nin markalı ihracatının derinleşmesini geciktirdiğini savundu. Ayrıca dolar/euro'nun aşırı kıymet kazanması, kontratların döviz cinsinden olması ve kuzey ülkelerinden gelecek turistlerde azalma ihtimalinin de belirsizlikleri artırdığınına tüm dikkatleri üzerinde toplayan Öncel, "Bu sebeple BMD üyeleri alternatif pazarları ziyaret ederek, ticari işbirliklerini araştırıyor. Önümüzdeki 5 sene içinde organize perakende sektörünün yurtiçinde en az % 30-40 arasında büyümesi beklenmekte . Sektörün en güçlü yönü ise gelişmiş insan kaynağı, veri (bilgi) birikimi ve cesaretli girişimci ruhumuz" olacak şekilde açıkladı .

Haberin takipçisi

Sinan Öncel, Sabah gazetesinin 30'uncu yaşını kutladı. Öncel, "30 senede perakendenin nabzını en iyi tutan kaynakların başında olan Sabah gazetesi, hızlı haber verme ve kulisleri iyi takip etme hususunda da önemli başarılar elde etti. Sabah'ın 30'uncu yıldönümünü kutluyoruz" diye açıkladı .Terliği zincir haline getirdi

 

Kaynak: sabah

Heradimda.com Online Terlik Merkezi © 2017
Altyapı: OpenCart-TR